szukana fraza:

Jak zacząć swój pierwszy biznes? Porady dla kobiet-przedsiębiorców.Rok 2020 to rok, który przejdzie do historii - pandemia wpłynęła na życie wszystkich, zarówno osobiste, jak i zawodowe, i odcisnęła piętno na krajowej i światowej gospodarce.

Nie był to również dobry rok dla przedsiębiorców, liczba nowych zakładów (typu startup) osiągnęła najniższy poziom rozwoju. Ale nie powinniśmy się zniechęcać, nawet jeśli jesteśmy w okresie pełnym niepewności, wiele razy w życiu musimy podejmować ryzyko, aby iść naprzód.

Październik jest znany w USA jako miesiąc małych firm należących do kobiet. Dlaczego nie świętować i nie zachęcać kobiet-przedsiębiorców także w Polsce? Według danych analizowanych przez KRS z Krajowego Urzędu Rejestru Handlowego w styczniu 2019 r. Na 1,38 mln przedsiębiorstw było około 517 tys. Przedsiębiorstw należących do kobiet. Liczba ta systematycznie rośnie w ostatnich latach i nie ma powodu, dla którego ten trend nie miałby się utrzymywać. Okres kryzysu może być również okazją do wprowadzenia nowych rzeczy, doświadczenia i przeprowadzenia pozytywnych zmian. Co więc powstrzymuje Cię przed założeniem własnej firmy? Strach, brak doświadczenia, brak pieniędzy?

Bez względu na przyczynę, wszystko da się przezwyciężyć. Jeśli powstrzymuje Cię strach, zalecamy przeczytanie jak największej liczby książek o rozwoju osobistym i biznesowym. Przekonasz się, że strach jest naturalny, wszyscy ludzie biznesu mieli do czynienia z tego rodzaju uczuciami, zanim zaczęli. Strach to coś naturalnego, reakcja i uczucie tak normalne, jak to tylko możliwe. Dopóki wiemy, jak kontrolować i przekierowywać nasze lęki w konstruktywnym kierunku, wszystko będzie dobrze.

Jeśli powstrzymuje cię brak doświadczenia, znowu istnieją proste rozwiązania. Możesz znaleźć bardziej doświadczonego partnera biznesowego lub mentora. Nawiąż kontakt z innymi kobietami-przedsiębiorczyniami, a odkryjesz, że jest wiele kobiet-przedsiębiorców chętnych do pomocy. Wszystko, co musisz zrobić, to aktywnie nawiązywać kontakty, brać udział w wydarzeniach i warsztatach oraz jak najszybciej zacząć budować swoją sieć ludzi o tym samym nastawieniu.

Jeśli powstrzymuje Cię brak pieniędzy, możesz znaleźć partnerów biznesowych, którzy mają kapitał, poszukać inwestorów lub wziąć pożyczkę. W przypadku pożyczki możesz uzyskać dostęp do pożyczki bankowej lub pożyczki pozabankowej. Jeśli potrzebna Ci kwota jest wyższa, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na kredyt bankowy. Jeśli Twoja firma nie wymaga tak dużej inwestycji, możesz również skorzystać z pożyczki pozabankowej. Możesz znaleźć pożyczkę o wysokiej rentowności z rozsądnymi stopami procentowymi, a ponadto pożyczki te są łatwiejsze do uzyskania. Przed zaciągnięciem pożyczki porównaj dostępne oferty. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób na Moneezy - platformie internetowej do porównywania pożyczek pozabankowych, w 100% darmowej, szybkiej i łatwej w użyciu.

Nie ma uniwersalnej recepty na sukces w życiu lub biznesie, musisz próbować różnych rzeczy i dostosowywać się, gdy zdobywasz nowe informacje i umiejętności.


Polityka prywatności Projekt i wykonanie:
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją