szukana fraza:
  • Powierzchnia: 675 417 km²
  • Ludność: 63 753 140
  • Stolica: Paryż
  • Religia: katolicyzm
  • Język: francuski
  • Waluta: euro

Republika Francuska leży w zachodniej części Europy. Posiada również małe terytoria zamorskie. Sąsiadami Francji są: Hiszpania, Andora, Monako, Włochy, Szwajcaria, Niemcy, Luksemburg i Belgia. Terytoria na innych kontynentach graniczą z Antylami Holenderskimi, Surinamem i Brazylią. Państwo jest połączone z Wielką Brytanią tunelem biegnącym pod Kanałem La Manche. Długość wszystkich granic lądowych Francji wynosi 2892,4 km. Cechą charakterystyczną ukształtowania terenu Francji są łagodne wzgórza (północ i zachód) oraz góry. Punktem najwyższym kraju jest Mont Blanc (4808 m n.p.m.). Najniższym zaś jest delta Rodanu (2 m p.p.m.).
We Francji panuje klimat umiarkowany, na wybrzeżu - oceaniczny. Temperatura średnia w miesiącach zimowych wynosi ok. 0,9 - 8°C, w miesiącach letnich 16-24°C. W ciągu roku suma opadów kształtuje się na poziomie 600-3000 mm, w zależności od regionu Francji.
Największe miasta Francji to:
-Paryż
-Marsylia
-Lyon.

Ważniejsze miasta:

Polityka prywatności Projekt i wykonanie:
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją